3 Haziran 2011 Cuma

Belçika 1-1 Türkiye maç özeti izle gollerin videosu 3 Haziran 2011

Türkiye 1 - 1 Belçika maç özeti izle gollerin videosu 3 haziran 2011

Türkiye Belçika karşısında ter döküyor. Türkiye Belçika maçı sonucunda puan çıkarmak zorunda! Türkiye Belçika maçı sonucu en az 1 puan almak zorunda!


A Milli Takım'ımız Euro 2012 elemelerinde kritik bir 90 dakikada! Ay-Yıldızlılar maç eksiğiyle bir puan gerisinde bulunduğu Belçika'yı deplasmanda mağlup etmesi ya da mücadeleden beraberlikle ayrılması durumunda finallerin yolunu aydınlatacak.


A Milli Futbol Takım'ımız, 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri 6. maçında bugün deplasmanda Belçika ile karşılaşıyor. Başkent Brüksel'deki Roi Baudouin Stadı'ndaki müsabaka NTV'den naklen yayınlanıyor. Mücadeleyi İtalya Futbol Federasyonu'ndan Nicola Rizzoli yönetiyor.


Belçika Türkiye maçıAzerbaycan ve Almanya yenilgileriyle çok değerli 6 puan kaybeden Ay-Yıldızlılar, Kadıköy'de Avusturya'yı Arda ve Gökhan Gönül'ün golleriyle 2-0 mağlup edip 9 puana çıkmış, A Grubu'nda yeniden iddialı duruma gelmişti. Zorlu 90 dakikanın ilk düdüğünün çalmasına sayılı saatler kala Federasyon cephesi, teknik heyet kanadı ve futbolcuların tek hedefi galibiyet. 1 maç eksiğiyle 10 puanlı Belçika'nın bir puan gerisinde bulunan Milliler, 2 Eylül'de Türkiye'de yapacağı Kazakistan mücadelesi öncesi avantajı lehine çevirmek istiyor. Çarşamba günü Hollanda kampını tamamlayarak Belçika'ya geçen Hiddink yönetimindeki takım, karşılaşmanın son çalışmasını dün maçın oynandığı Roi Baudouin Stadı'nda gerçekleştirdi.


'Her açıdan hazırız'


maç oynanmadan önce konuşan Hiddink, dönüm maçlarından birine çıkacaklarını söyledi. Guus Hiddink, "Belçika karşılaşmasına kafa ve fizik olarak hazırız. Sahada kazanmak için oynayan bir milli takım göreceksiniz" açıklamasını yaptı.


Ay-Yıldızlılar’da Guus Hiddink, Belçika önünde dönüm maçlarından birini oynayacaklarını söyledi. Hiddink, "Oyuncularımızın sanıldığı gibi kafası karışık değil. Bu maç için iyi ve sakin bir ortamda kamp yaptık. maça, kafa ve fizik olarak hazırlar. Belçika için de büyük önem taşıyan karşılaşmada biz daha avantajlıyız. Daha önce söylediğim gibi beraberlik kötü sonuç değil. Ancak 1 puan için sahaya çıkmayacağız. Sahada kazanmak için oynayacak bir milli takım göreceksiniz. Herkesin ortak isteği, finalleri riske atmadan bu maçı 3 puanla tamamlamak" dedi.


Belçika ile 11. randevu


Türkiye ile Belçika tarihinde 11. kez karşı karşıya geliyor. 6'sı resmi, 4'ü özel toplam 10 maçta taraflar 3'er galibiyet alırken, 4 maç da berabere sonuçlandı. Ay-yıldızlıların attığı toplam 16 gole, Belçika 17 golle yanıt verdi. Milliler, Belçika ile deplasmanda son kez 10 Ekim 2009 tarihinde özel maçta karşılaşmış ve rakibine 2-0 mağlup olmuştu. Bu grupta 7 Eylül 2010'da oynanan ilk maçı Türkiye 3-2 kazanmayı başarmıştı.


BİR maçTAN ÖTESİ!


Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası grup maçlarındaki başarısızlığı, bir başka kötü senaryonun hayata geçmesine yol açacak. Futbol Federasyonu'nun en önemli gelir kalemlerinden olan sponsorlar, yeni dönemde hiçbir amacı kalmamış bir takımdan desteğini çekecek. 50 milyon liralık anlaşmaların gözden geçirilmesi demek, bütçenin dörtte birinin riske girmesi anlamına gelecek. Bu ise 200 milyon liranın üzerindeki dev bütçesiyle övünen federasyon için tam bir felaket anlamına gelecek. Sonuç olarak Belçika maçı, sportif bir sınav olmanın dışında, Türk futbolundaki tüm dengeleri etkileyecek bir doksan dakika şeklinde algılanacak.

Belçika 1-1 Türkiye maç özeti izle gollerin videosu 3 Haziran 2011 ve bunun gibi birçok yazımı RSS sistemi ile takip edebilirsin. Bu yazı 03 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmıştır.
Etiketler: maç özeti, maç özetleri

0 yorum:

Yorum Gönder